שיעורי צ'י קונג אונליין

בתקופה המיוחדת והמוזרה בה אנחנו נמצאים, אני מעביר שיעורים אונליין,
3 פעמים בשבוע, בשעות שונות.

אנחנו לומדים סדרות מתוך השנג ז'ן, שיטת תנועה נפלאה לפתיחת הלב, ולשיפור זרימת האנרגיה והחיות בגוף.

בדגש על תשומת הלב שלנו לתחושה של המרחב הפנימי בגוף, לחיות (aliveness) הקיימת בנו, שהיא הצ'י, הפראנה (בסנסקריט).

 

לשם כך נתרגל גם תרגילי צ'י גונג, וגם תרגילי תנועה אחרים שתומכים בהבאת תשומת הלב שלנו אל התאים, אל הגוף, אל התנועה ואל הנוכחות שלנו במהלכה.

להרשמה לשיעורים וקבלת פרטים, מלאו את שמכם וכתובת המייל שלכם כאן
 

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

שיעורי הצ'י קונג אונליין - בימים א' 11:00,  ג' 17:00,   חמישי 09:00 / שישי 11:00

השיעורים מתקיימים באנגלית ובהשתתפות מתרגלים מכל העולם. 

מתאים למתחילים ולמתקדמים!

Israel

 

השיעורים אונליין מתקיימים בימים אלו על בסיס דאנא - נתינה לפי נדיבות הלב, על פי הרצון והיכולת. 

הצ'י קונג מבוסס על מקורות טאואיסטים ובודהיסטים ומטרתו בין השאר לחבר את האדם לאנרגיות הקוסמיות ולטבע. הוא נוגע בשלוש הרמות המרכיבות את חיינו כבני אדם- הרמה

הפיזית, הרמה הנפשית והרמה הרוחנית.

התרגול בנוי מסדרות של תנועות המיועדות להזרים את הצ'י (אנרגיית החיים), ליצור גוף בריא וחיוני יותר, לרפא ולחזק את הגוף ואת הנפש, ולהביא לתודעה שלווה ושמחה.

פירוש הביטוי "צ'י קונג" בסינית הוא תרגול/אימון הצ'י, כלומר אנו לומדים ומתרגלים כיצד לאפשר לצ'י לזרום בחופשיות בגוף. צ'י קונג משלב תנועה ומדיטציה. לכל תנועה יש משמעות וכוונה מסויימת, ודרך התנועה אנחנו לומדים גם את אמנות הכוונה, ומחזקים איכויות ואלמנטים שונים בחיינו.

ההיבט השלישי בתרגול הוא ההיבט הרוחני, אפשר לתאר זאת כחיבור למהות הנמצאת בתוכנו, או מציאת ה"אלוהי" או כוח הבריאה והחיים הנמצאים בכל מה שסובב אותנו. הלימוד נעשה דרך תנועה ודרך החוויה של "זה" (לא משנה איזה שם ניתן לזה) בגוף ובתודעה. 

צ'י קונג מתאים לאנשים שמחפשים תרגול גופני ורוחני, בריא וזורם, שיוצר שקט רב, יכול להקל מאד על בעיות גב, יציבה לא נכונה, סימפטומים פיזיים ונפשיים רבים, ובעיקר לשפר את איכות החיים ואת שלוות הנפש.

מה זה צ'י קונג ?

ישנם סגנונות וזרמים רבים של צ'י קונג, שניים שאני אוהב במיוחד הם:

שנג ז'ן - צ'י קונג רך ומיוחד המתמקד בפתיחת הלב והנפש, הכוונה העיקרית בתרגול זה היא פתיחה אל המקור האינסופי של אהבה שנמצא בתוכנו.

צ'י קונג עם קול- ישנם תרגולים רבים של צ'י קונג שמשתמשים בקול ובצליל בכדי להתחבר ל"גוף הפנימי" ולאנרגיה שזורמת ביקום ובגוף. זהו תרגול בעל עוצמה המשפיע גם על האיברים הפנימיים ומעניק להם מעין עיסוי פנימי.

Chi Gong with Guy haifa last update.jpg